Sevgi Park’ta Mantar Şenliği

Sevgi Park’ta Mantar Şenliği

10.05.2018 11:54:45 , Güncelleme Tarihi: 10.05.2018 11:54:45

Yemeklik Kültür Mantarı Şenliği Samsun’da yapıldı.

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Yemeklik Kültür Mantarı Şenliği Sevgi Park alanında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı bir selamlama konuşması ile başlayan Yemeklik Kültür Mantarı Şenliği’ne Büyükşehir Belediye  Başkanı Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, üreticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Şenlikte konuşan Vali Osman Kaymak, “Öncelikle bu projeyi başlatan ve geliştiren arkadaşlara ve bu işe katkı yapan mantar üreticilerine çok teşekkür ediyorum. Bugün burada Yemeklik Kültür Mantarı Şenliği’ne katılmaktan dolayı büyük bir mutluluk duydum. Mantar üreticilerini bunu kalıcı kıldıkları için tebrik ediyorum. Mantarın bütün kamu kurumlarında tüketilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Desteklemeye devam edeceğiz. “ dedi.

 Bafra ve Çarşamba ovalarının üretim kapasitesinin artırılması gerektiğini de ifade eden Vali Kaymak,” Bunu hep konuşuyoruz ama konuşup ta güzel örnekler ortaya koymadığınız zaman eleştiriliyor. Bugün burada çok güzel bir örnek var. Bütün kurumlarımız ve üretici kardeşlerimizle el ele vererek, sadece bu alanda değil her alanda güzel örnekler ortaya koyacağımızı düşünüyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

  • Sevgi Park’ta Mantar Şenliği